"Akikre büszkék vagyunk"

Szalai Áron

A Gyulai Dürer Albert Általános Iskola büszke valamennyi tanulójára, akik tanulmányi eredményükkel, tanulmányi versenyen elért eredményeikkel, sporteredményeikkel hozzájárulnak az iskola hírnevének öregbítéséhez. A 2018.02.08-án megrendezésre került iskolagyűlésen díszsorfalat állhattak kitűnő tanulmányi eredményt elért tanulóink (112 fő), valamint rangos versenyeken eredményes tanulóink. Nevük elhangzása után büszkén fogadták a dicsőítő tapsvihart.

Az alábbiakban Szalai Áron 4.a osztályos kitűnő tanulónkat, eredményes sportolónkat  szeretnénk bemutatni:

-Kedves Áron! Mit és mióta sportolsz?

- 4 éves korom óta úszok.

-Kinek a színeiben versenyzel?

-2012-től a  Gyulai Várfürdő Kft. színeiben versenyzek.

-Milyen megmérettetéseken vettél eddig részt az úszásban?

-Rendszeresen járok versenyekre megyén belül és megyén túl, valamint nemzetközi versenyen is sikeresen megmérettettem már magam.

-Milyen eredményeidre vagy a legbüszkébb?

-2014-ben, 2015-ben, 2016-ban és 2017-ben is elnyertem a Békés Megye Bajnoka elismerő címet. 2016-ban teljesült egyik álmom, 9 évesen Magyarország Bajnoka lettem 200 háton korosztályomban. Ezen az országos megmérettetésen 100 háton és  200  vegyesen  ezüst érmet szereztem. 2017-ben az Országos Delfin Bajnokságon bronzérmes lettem 200 háton. 2015-ben és 2016-ban elnyertem az Emberi Erőforrás Minisztériuma által kiírt „Nemzet Ifjú Tehetsége”Ösztöndíjat, amelyet Budapesten a minisztériumban vehettem át.

-A tehetségeden kívül mi szükséges még az eredményes versenyzéshez?

- Kitartó munka. Szorgalmas, nagy akaraterővel rendelkező versenyző vagyok. A nyári szünetekben is csak 1 hónap pihenőt tartok. A napi úszóedzések, szárazföldi edzések, versenyek egész napos elfoglaltságot jelentenek a tanulás mellett.

- Milyen céljaid vannak a későbbiekben?

- Nagy álmom, hogy világversenyre is eljussak, ezáltal az iskolámon, Gyula városán kívül Magyarországnak is hírnevet szerezzek.

-Ehhez kívánunk sok sikert, eredményes felkészülést!

Karácsonyné Takács Nóra

intézményvezető-helyettes