„Az összedolgozás képessége az egyik legnagyobb érték az életben.” – Bolyai Anyanyelvi Verseny 2020/2021.

2020. november 6-án ismét megrendezésre került a Bolyai Anyanyelvi Verseny, amely a vírushelyzetre való tekintettel idén online formában zajlott. Iskolánkból két évfolyam 3-3 csapattal nevezett. Az 5.a osztályból 3-3 fővel a Magyar Trió (Pikó Tamás, Szőke Damján, Zöld Barbara), a Menő Trió (Gombos Zoltán, Ravasz Zsombor, Szabó Barnabás) és a Nyelvőrök (Bágy Lola, Révész Anna, Tripon Nóra) csapata, míg a 8.a osztályból 4-4 fővel pedig az Egyszerűen nagyszerűek (Borzsák Nikoletta Hanna, Horváth Sára Kata, Szőke Hanga, Abrudan Kitti Gabriella), a Gluténmentes baguettek (Patkás Zsolt Máté, Dudaszeg Tamás, Matus Arnold, Havas Balázs) és a Spártaiak (Kiss Marcell, Hanzó Fanni, Albert Máté, Rédei Levente) csapata méretette meg magát a megyei fordulón. A verseny során 60 perc alatt 13 feleletválasztós feladatot kellett a tanulói csoportoknak megoldaniuk, minél jobban, minél gyorsabban.

A verseny eredményhirdetése november 18-án, 14 órakor volt, melyen rendhagyó módon az iskolák egy fővel vehettek részt. A Dürert Törökné Rábai Valéria tanárnő képviselte, aki három igen szép eredménnyel tért vissza a békéscsabai Petőfi Utcai Általános Iskola díjátadójáról: az 5.a osztályból a Nyelvőrök (Bágy Lola, Révész Anna, Tripon Nóra)  a megyei II. helyezést érték el, míg a Magyar Trió (Pikó Tamás, Szőke Damján, Zöld Barbara) a megyei III.  helyezettnek járó jutalmat vehette át. A 8.a osztályból szintén a méltó megyei III. helyezésért járó jutalmat hozhatta haza az Egyszerűen nagyszerűek (Borzsák Nikoletta Hanna, Horváth Sára Kata, Szőke Hanga, Abrudan Kitti Gabriella) csapata.

Az 5.a osztály felkészülését Costin Boglárka, a 8.a osztályt pedig Törökné Rábai Valéria tanárnők segítették.

A csapatok eredményeihez valamennyi résztvevőnek és felkészítőiknek szívből gratulálunk!