Robotzsaru

Október 20-án, pénteken már nagyon izgatottan vártuk a gyulai rendőrség legújabb munkatársát, egy robot személyében.

Ezt a fantasztikus szerkezetet emberszerű külsejével Fenesiné Markovics Nóra mutatta be nekünk. Fantasztikus élmény volt, ahogy a “robotzsaru” emberi hangon szólt hozzánk. A baleset-megelőzés volt a téma, beszélgettünk a gyalogos és kerékpáros közlekedés szabályairól. Érdeklődve figyeltük a mondanivalóját, és válaszoltunk a feltett kérdésekre. Megtudtuk, hogy a robot egy okostelefonnal van összeköttetésben, és erről lehet irányítani.  Összesen 16 darab motor hajtja, amelyek milliméteres pontossággal képesek mozogni, és még spárgát is tud csinálni! De a hangulatot leginkább a tánca fokozta. Hatalmas sikert aratott a Gangnam Style zenéjére mozgó a robot, amikor lovagló mozgást utánozva “táncolt”.

Nagyszerű volt ez a találkozás a jövő kis “tanárával” !

5 3 4 2 1

spacer