Ismerd meg lakóhelyed!

Iskolánk második osztályos tanulóival kirándulással indítottuk a tanévet. A második tanítási napon, délutáni szabadidős foglalkozás keretében látogattunk el a Gyulavári Kastélyba.

A gyerekek különböző rendezvények keretében már többször jártak a kastélyban, de mostani látogatásunk célja kifejezetten az volt, hogy megismertessük tanítványainkat a szűkebb lakóhelyük múltjával.

A helytörténeti gyűjtemény segítségével ismereteket kaptunk a Dél-Alföldön évszázadok óta együtt élő nemzetiségek néprajzáról, népművészeti tárgyairól. A fenntartható fejlődés témakörben felfedeztük a térség természeti kincseit, a vizek, erdők élővilágát.

Köszönjük a tartalmas délutánt Oroszné Árgyelán Ilona intézményvezetőnek, aki a kastély termeiben kalauzolt bennünket, magyarázataival segítette az ismeretek befogadását!

Wittmann-né Katona Krisztina

IML1 IML2 IML3 IML4