A víz világnapja

A Bay Zoltán Általános Iskola 1. és 2. osztályosai március 20-án autóbusszal beutaztak Gyulára, hogy részt vegyenek a Víz Világnapjának ünneplésén.

A kis csapat nagy érdeklődéssel szemlélte a sok érdekes eseményt. Meghallgatták az Implom iskolások énekét. Kipróbálták, milyen a gépészek munkája. Bejárták a műhely autót, kipróbálták a memória játékot, a puzzle-t. A legnagyobb élményt azonban a Táj-Víz-Ház jelentette. Interaktív hőlégballonos kirándulást tettek a Körösök vidékére. Gyógynövények hatásaival ismerkedtek, megtudták, hogy a tisztaság, a fürdés nem csak a szülők hóbortja, hanem fél egészség.

A kirándulás ajándékokkal zárult: mindenki kapott egy szép kék léggömböt és lábnyom alakú szemüveget. A szomjukat pedig igazi tiszta vízzel olthatták.

A haza út is izgalmas volt, hiszen futottunk, hogy elérjük a buszt. Összegezve: jól éreztük magunkat, jövőre is megyünk!